گزارش سمینار بزرگ شرکت اندی کالا-شهر زیبای تبریز 96/07/27

 

 

بر اساس برنامه ریزی ها و اهداف شرکت “اندی کالا” نماینده انحصاری شرکت کمپرسورسازی “سکاپ آلمان” در ایران ، مبنی بر آشنایی و آموزش متخصصین، تکنسین ها و سرویسکاران عزیز صنف برودتی با تکنولوژی ها و محصولات جدید همگام با جهان ،علی الخصوص کمپرسورهای نسل جدید R600a و R290، سمینارهای آموزشی با همکاری اتحادیه های صنایع برودتی  در استان های مختلف برگزار خواهد شد.

photo_2017-01-13_15-05-15

در این راستا سمینار آموزشی تخصصی سرویس کاران و تکنسین ها, ویژه استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی ، اردبیل ، زنجان در تاریخ ۲۷ مهرماه در شهر تبریز صورت پذیرفت.

این سمینار با حضور حضور جناب آقای “Alpaslan Terekli” مدیر فنی بخش خاورمیانه شرکت کمپرسورسازی سکاپ آلمان  و همچنین حضور پررنگ فروشندگان ، سرویسکاران و تکنسین های عزیز برگزار گردید.

سر فصل مباحث سمینار کرج شرکت سکاپ- اندی کالا:

۱- تشریح مبرد های  R600a و R290

۲- بررسی دلایل جایگزینی این مبردها

۳- تشریح تجهیزات مورد نیاز برای سرویس مبردهای R600a و R290

۴- بایدها و نبایدها در سرویس R600a و R290

۵- نمایش فیلم آموزشی R600a شرکت سکاپ و تحلیل و بررسی

۶- انجام سرویس بر روی یخچال با استفاده از اتصالات LOKRING

پذیرایی میان وعده

۷- کاتالوگ خوانی

۸-مقایسه کمپرسورها با استفاده از کاتالوگ و روش انتخاب بهینه کمپرسور

۹- تعیین لوله مویی با استفاده از برنامه CapSel

۱۰- پرسش و پاسخ

۱۱- قرعه کشی ویژه (شامل یک دستگاه  یخچال فریزر ایتالیایی  با کمپرسور R600a و ۱۰ دستگاه کمپرسور سکاپ آلمان)

پایان سمینار همراه با پذیرایی ناهار

سمینار در ۲ بخش ۲ ساعته برگزار گردید

 

 

 

ارائه مطالب توسط آقای “Alpaslan Terekli” و جناب اقای مهندس ارکی

مطالب بیان شده شامل آشنایی با کمپرسورهای جدید عرضه شده در بازار با مبرد های R134a و R404, آموزش و آشنایی با کاتالوگ خوانی با استفاده از استاندارد ASHRAE و استفاده بهینه از معانی و اصطلاحات فنی مربوط به کمپرسورهای مختلف و نحوه استفاده از برگه اطلاعات فنی کمپرسورها جهت بالاتر بردن استانداردهای مصرف، معرفی کمپرسورهای دور متغیر با مبرد های R600a در بخش خانگی و R290 در بخش صنعتی ، آموزش نصب و سرویس کمپرسورهای R600a  و R290  به صورت استاندارد و با استفاده از اتصالات لوکرینگ استاندارد  و رعایت نکات ایمنی لازم  و استانداردهای روز اروپا نیز از اصلی ترین مفاد آموزشی سمینار بود.

به درخواست دوستان آموزش صحیح انتخاب کمپرسور با استفاده از استاندارد ASHRAE برای یخچال های گوناگون تشریح گردید و نحوه جایگزینی کمپرسورها نیز برای عزیزان تکنسین تعمیرات مورد آموزش قرار گرفت.

 

آموزش تئوری با آموزش عملی تکمیل و نحوه سرویس و نصب کمپرسورهای مبرد R600a و R290 به صورت کاملا عملی انجام و سرویسکاران عزیز با رویه نصب کمپرسورها به صورت واقعی آشنا شدند و علت اصلی جایگزینی این مبردها طی سال های آتی برای ایشان تشریح گردید.

 

و در پایان جلسه نیز ساعتی به پرسش و پاسخ از کارشناسان شرکت سکاپ اختصاص یافت.

photo_2017-01-24_17-42-23photo_2017-01-24_18-07-05

با هماهنگی های صورت گرفته ، گواهی طی دوره با تاییدیه شرکت سکاپ آلمان برای شرکت کنندگان در مراسم صادر گردید.

 

هیئت اعزامی سکاپ به سمینارهای استانی شامل مسئولین فنی ،مسئولین فروش و ارزیابی و تیم روابط عمومی شرکت میباشد که عزیزان میتوانند در محیطی سالم و بدون واسطه نیازمندی های خود را با ایشان در میان بگذارند.

 

در پایان نیز جوایزی به قید قرعه و به رسم یادبود به عزیزان تقدیم گردید.

 

امید است در آینده ای نزدیک و تحت برنامه ریزی های صورت گرفته و با همکاری واحد ها و سازمانهای مرتبط، در دیگر استان ها نیز شاهد برگزاری این سمینارها به صورت نوبه ای باشیم.

سکاپ همیشه پیشرو

اندی کالا وارد کننده ی برترین های برودتی جهان به ایران